Hayal Şenyurt

Hayal Şenyurt

  • Pilot Yazılım
  • Proje Yönetim Danışmanı
  • Linkedin

1971 Ankara doğumlu olan Hayal Şenyurt, ilköğrenimini Ankara’da, ortaöğrenimini Çanakkale’nin Çardak köyünde tamamladıktan sonra ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği’ni kazanarak 1993 yılında mezun olmuştur.

ODTÜ’de okurken yarı zamanlı araştırmacı olarak TÜBİTAK’ta başlayan iş hayatı, yazılım mühendisi olarak TÜBİTAK’ta ve sonra Halıcı Yazılım’da devam etmiştir. Daha sonra proje yönetimi ile ilgilenmeye,  öğrenmeye ve çalışmaya başlamış ve Halıcı Yazılım’daki son yıllarında orta ölçekli projeler yönetmiştir. Sonraki işyerleri olan METEKSAN Sistem ve Siemens Business Services’de büyük (~100 kişilik) proje gruplarını yönetme fırsatı bulmuş, Siemens’te çalıştığı sürede PM@Siemens, US-GAAP PM ve 2005’te de PMI PMP sertifikalarını almıştır. Proje yönetim ofisi kurmak ve işletmek amacıyla çalışmak için davet edildiği TÜBİTAK İLTAREN’de 5 yıl PYO yöneticiliği yapmış, bu sürede ODTÜ’de MBA eğitimini de tamamlamıştır. 2010’dan bu yana eşi ile birlikte çalıştığı aile şirketinde proje/program yönetimi ve genel yönetim konularında danışmanlık vermektedir.

24 yıldır BT, eğitim ve kamu-savunma projelerinde geçen profesyonel iş hayatının yanı sıra, yaklaşık 11 yıldır da bir proje yönetimi gönüllüsüdür. Değerli proje yönetimi gönüllüleri Ahmet Taşpınar, Emre Özbağcı, Gülay Özkan ve Deena Gordon Parla ile PMI TR’nin kurulması için ilk çalışmaları yapan ekipte bulunma ayrıcalığını yaşamıştır. İPYD ve PMI-TR’nin aktif üyesidir.

 Evlidir, 15 yaşında bir kızı ve 3.5 yaşında ikizleri vardır. Hobileri: okumak, müzik dinlemek, film izlemek, bisiklete binmek, flüt çalmak, yemek pişirmek ve bilgi yarışmalarıdır.